Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Inwestorzy z dużym zapleczem finansowym coraz częściej poszukują możliwości ulokowania gotówki w biznesach bezobsługowych. Jeżeli do nich należysz, z pewnością będziesz zainteresowany, ile można zarobić na myjni bezdotykowej.

Dlaczego myjnie bezdotykowe są popularne?

Jeszcze kilkanaście lat temu większość polskich właścicieli pojazdów osobowych myła swoje cztery kółka w przydomowym ogrodzie albo na osiedlowym parkingu. Obecnie w Polsce mamy do czynienia ze stałym rozwojem sieci samoobsługowych myjni bezdotykowych. Stały się one bardzo popularne, gdyż pozwalają bezpiecznie umyć samochód w zaledwie kilka minut. Pielęgnacja kosztuje zazwyczaj około 12 zł i może ją przeprowadzić każdy kierowca.

W przeciwieństwie do myjek szczotkowych, spotykanych na stacjach benzynowych, nowoczesna myjnia bezdotykowa niweluje ryzyko wystąpienia mikrorys na lakierze. Dzięki regularnemu korzystaniu z tej usługi lakier zyskuje dłuższą żywotność i nie wymaga korekty w profesjonalnym salonie kosmetyki samochodowej. Stanowiska samoobsługowe pozwalają umyć pojazd osobowy lub ciężarowy również wtedy, gdy kierowca wybrał się w daleką trasę lub podróż służbową.

Czy myjnia samochodowa to dochodowy biznes?

Wielu doświadczonych inwestorów często przychodzi do nas z pytaniem, czy myjnia samochodowa to dochodowy biznes. Nie ulega wątpliwości, że odpowiedź jest twierdząca, jednak rentowność myjni zależy od wielu czynników, wśród których istotnym aspektem są działania właściciela. Niektórymi z nich są regularny serwis oprzyrządowania, utrzymywanie wysokiego ciśnienia, odpowiedniej temperatury i stosowanie środków chemicznych Ehrle.

Rentowność determinuje ponadto lokalizacja. Myjnia bezdotykowa to biznes samoobsługowy, który pozwala osiągać przychód przez 24 godziny, 7 dni w tygodniu. Jednakże by do tego doszło, kierowcy muszą mieć łatwy dostęp do naszego obiektu. Dlatego tak ważna jest dobrze zlokalizowana działka. Warto wybrać teren sąsiadujący ze stacją benzynową, warsztatem mechanicznym albo dużym centrum handlowym.

Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Pytanie, ile można zrobić na myjni bezdotykowej, często pada z ust inwestorów, którzy zgłaszają się do naszej firmy. W szacowaniu stopy zwrotu z inwestycji ważne jest określenie poziomu kosztów, które są zmienne. W okresie letnim wynoszą one około 30%, natomiast zimą są nieco wyższe – na poziomie 40%. Oznacza to, że każde 10 zł zapłacone przez kierowcę to odpowiednio 7 złotych zysku latem i 6 zł zysku w okresie zimowym.

Należy pamiętać, że na koszty uzyskania przychodu w biznesie takim jak bezobsługowa myjnia samochodowa składają się

  • ceny środków chemicznych,
  • serwisu sprzęt
  • miesięcznej dzierżawy powierzchni.

Istotna jest też lokalizacja. Atrakcyjne położenie myjni bezdotykowej sprawia, że może ona przynosić stały dochód przez całą dobę. Warto w takiej sytuacji postawić na myjnię przejazdową, która nie wymaga czasu na wykonywanie manewru zawracania.

Sprawdź również: Leasing myjni bezdotykowej, kredyt czy środki własne? Jak sfinansować budowę własnej myjni?

Jak zacząć prowadzenie biznesu?

Osoby zainteresowane uruchomieniem własnej myjni samochodowej często zadają pytanie, jak zacząć prowadzenie biznesu. Pierwszym krokiem powinno być wybranie zaufanego partnera – dostawcy kompleksowych rozwiązań w zakresie automatycznej pielęgnacji pojazdów. Takim partnerem jest właśnie firma Ehrle. Kolejnym korkiem jest znalezienie atrakcyjnej działki pod inwestycję. W ocenie atrakcyjności pomogą inwestorom nasi handlowcy.

Po wybraniu lokalizacji należy przystąpić do procesu budowlanego, który rozpoczyna się od uzyskania stosownych pozwoleń na budowę myjni bezdotykowej. Po wybudowaniu obiektu i przejściu niezbędnych kontroli można startować z samoobsługowym biznesem. Warto jednak zadbać o reklamę w mediach społecznościowych na lokalnym rynku oraz umieszczenie w okolicy banerów informujących o nowej lokalizacji.

Co wpływa na opłacalność myjni samoobsługowej?

Dobra lokalizacja, regularne zabiegi serwisowe zgodne z zaleceniami producenta czy świadomość marki wśród kierowców to aspekty, które wpływają na opłacalność myjni samoobsługowej. Poziom rentowności biznesu można jednak podnieść, udostępniając użytkownikom opcję skorzystania z odkurzacza oraz śmietnika. Pożądana przez wielu kierowców jest ponadto możliwość bezdotykowego płacenia kartą kredytową.

Doskonałym sposobem na zwiększenie opłacalności myjni samoobsługowej jest rozszerzenie oferty o rzadziej spotykane programy myjące. Wśród nich są opcje takie jak mycie felg RimCleaner czy program Aktywna Piana. Atrakcyjność lokalizacji zwiększa również duży parking. Może on jednak wpływać na podniesienie kosztów dzierżawy terenu. Dobrym pomysłem może być również wprowadzenie Happy Hours w godzinach nocnych.

Koszt budowy myjni bezdotykowej

Szacunkowy koszt budowy myjni bezdotykowej jest uzależniony od jej rozmiarów. Jedno stanowisko to inwestycja na poziomie 200 tysięcy złotych. W przypadku myjni samoobsługowej czterostanowiskowej budżet wynosi około 600-700 tysięcy złotych.

Koszty eksploatacyjne

Oprócz kosztów budowy należy również uwzględnić koszty eksploatacyjne myjni samoobsługowej. Składają się na nie zakupy środków chemicznych, serwis, sprzątanie terenu czy budżet na reklamę oraz marketing, a także obsługa księgowa i prawna.

Budowa myjni bezdotykowej to dobry pomysł na biznes dla inwestorów, którzy poszukują bezpiecznych, a zarazem pasywnych źródeł dochodu. Jeżeli jesteś zainteresowany uruchomieniem własnej myjki, skontaktuj się z przedstawicielem Ehrle już dziś!