Finansowanie myjni samoobsługowej – Leasing, kredyt i środki własne

Inwestycja w myjnię bezdotykową dla samochodów to doskonały pomysł na biznes, który jest pasywnym źródłem dodatkowych dochodów. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najpopularniejsze sposoby na finansowanie myjni samoobsługowej. Zapraszamy do lektury!

Jak sfinansować budowę myjni samochodowej?

Inwestor planujący wybudowanie własnego, zautomatyzowanego i samoobsługowego punktu pielęgnacji pojazdów musi podjąć decyzję o źródle finansowania inwestycji. Nie ma jednej odpowiedzi na pytanie, jak sfinansować budowę myjni samochodowej. Przedsiębiorca, zanim zacznie proces inwestycyjny, powinien oszacować koszty początkowe przedsięwzięcia. Ile trzeba zainwestować, by zbudować myjnię dla samochodów?

  • W przypadku obiektów jednostanowiskowych koszt jest na poziomie 200 tysięcy zł.
  • Budowa myjni czterostanowiskowej to inwestycja na poziomie 600-700 tysięcy zł.

Warto pamiętać, że koszt początkowy może stanowić również wykup terenu pod budowę na własność. Inwestorzy mają zwykle do wyboru jedną z dwóch opcji; wieloletnią dzierżawę albo zakup działki inwestycyjnej. Zaletą takiego rozwiązania jest możliwość poniesienia jednorazowego kosztu i ewentualne rozłożenie go na raty kredytowe lub leasingowe. Właściciel ma pewność, że nie będzie borykał się z problemem zmian umownych po okresie dzierżawy.

Sprawdź również: Ile kosztuje myjnia bezdotykowa?

Źródła finansowania myjni samoobsługowej

Nowoczesne banki, a także praktycznie każdy producent myjni bezdotykowej zapewnia szereg narzędzi finansowych umożliwiających budowę samoobsługowej stacji myjącej dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Najpopularniejsze źródła finansowania myjni samoobsługowej to środki własne, leasing, kredyt oraz dofinansowanie. Poniżej omówiliśmy dokładniej każdy z czterech rodzajów finansowania inwestycji.

Środki własne na uruchomienie myjni

Inwestowanie środków własnych to najprostszy, a zarazem najbardziej dyskusyjny model finansowania budowy myjni bezdotykowej. Z jednej strony inwestujemy własne pieniądze i nie ryzykujemy, że – w przypadku utraty płynności finansowej – nie będziemy mieli z czego pokryć zobowiązań wobec banku. Druga strona medalu to utrata bezpiecznej poduszki finansowej. Lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z wkładu własnego i leasingu.

Leasing myjni bezdotykowej

Wspomniane wcześniej leasingowanie budowy myjni samoobsługowej oraz wyposażenia to jeden z popularnych sposobów realizacji inwestycji tego rodzaju. Dużą zaletą leasingu jest możliwość traktowania rat jako kosztów uzyskania przychodu. W ten sposób otrzymujemy też dodatkowe możliwości optymalizacji podatkowej. Ponadto inwestor ma możliwość wykupu myjni wraz z wyposażeniem na koniec okresu umowy leasingowej.

Kredyt na myjnie samochodową

Kredyt bankowy jest podobnym, lecz zazwyczaj mniej korzystnym rozwiązaniem niż leasing. Warto jednak pamiętać, że wiele firm dostarczających kompleksowe rozwiązania w zakresie samoobsługowych myjni samochodowych oferuje własne produkty kredytowe. Dzięki nieoprocentowanemu kredytowi oferowanemu przez producenta sprzętu, możemy zyskać możliwość skorzystania z finansowania budowy myjni bezdotykowej.

Dofinansowanie z UE

Ostatnim wartym wspomnienia sposobem na opłacenie budowy myjni samoobsługowej dla aut osobowych i pojazdów ciężarowych jest dofinansowanie. Dotacje z Unii Europejskiej są przyznawane w ramach programu operacyjnego „Kapitał Ludzki”. Jest on dedykowany wszystkim obywatelom, którzy przez ostanie dwanaście miesięcy nie prowadzili działalności gospodarczej. Maksymalna wysokość unijnej dopłaty wynosi 40 tysięcy złotych.

Planujesz budowę myjni samoobsługowej? Wybierz Ehrle!

Każda inwestycja wymaga wyboru odpowiedniego finansowania. Budowa myjni samochodowej to pomysł na biznes, który można sfinansować przy użyciu środków własnych, kredytu bankowego, leasingu, a także dofinansowania z Unii Europejskiej.

Niezależnie od decyzji inwestora dotyczącej finansowania, warto wybrać zaufanego partnera w zakresie budowy myjek bezdotykowych. Jeżeli planujesz budowę myjni samoobsługowej, wybierz Ehrle! Doradzimy Ci, a także przeprowadzimy przez cały proces inwestycyjny bez zbędnego stresu.