ico-rc-01

EHRLE RimCleaner

Czyszczenie felg za pomocą EHRLE RimCleaner nigdy nie było łatwiejsze!

Coraz więcej klientów myjni samochodowych przywiązuje dużą wagę do perfekcyjnego i dokładnego czyszczenia felg. Zdarza się, że klienci myjni przynoszą własne środki do czyszczenia felg w butelkach z atomizerem i używają ich na stanowisku mycia. Niekiedy również zabronione produkty zawierające kwasy, które mogą powodować znaczące, długotrwale uszkodzenia poprzez działanie kwasu na posadzki myjni, felgi i układ hamulcowy. To już koniec. Firma EHRLE opracowała nową technologię, która gwarantuje doskonale rezultaty czyszczenia przy minimalnym zużyciu środków chemicznych (ok. 20 ml / felga). RimCleaner jest bezkwasowy i biodegradowalny. Dodatkowy program  mycia felg zwiększa  obroty nawet 0 30%.

Technologia

Na stanowisku mycia zainstalowane jest dodatkowe urządzenie do wstępnego oprysku, które dostarcza koncentrat RimCleaner przez oddzielny system niskociśnieniowy zainstalowany w myjni. Dodatkowy przycisk wyboru programu do czyszczenia felg znajduje się w panelu sterowania.

Koncentrat do czyszczenia felg jest po prostu rozpylany na felgę za pomocą lancy do wstępnego oprysku. Po krótkim czasie działania preparatu RimCleaner felgi należy umyć pomocą programu mycie zasadnicze, a następnie pozostałych programów. Gotowe – felgi ponownie błyszczą jak nowe. Dalsza kolejność programów zapewnia również felgom ochronę i konserwację farby. Środek do czyszczenia felg jest oparty na formule alkalicznej i nie pozostawia żadnych uszkodzeń na feldze ani w miejscu mycia.

1. Brudna felga

Felgi samochodowe, zwłaszcza aluminiowe, są szczególnie podatne na zabrudzenia związane ze ścieraniem się pyłu hamulcowego oraz na zwykle zabrudzenia drogowe związane ze ścieraniem się opon samochodowych. W szczególności wysokie temperatury tworzą prawie nierozpuszczalną warstwę zanieczyszczeń, których nie można usunąć nawet przy czyszczeniu mechanicznym. Im dłużej felga nie jest czyszczona, tym trudniej jest usunąć zanieczyszczenia.

2. Nakładanie RimCleaner

W pierwszym etapie EHRLE RimCleaner jest nakładany na felgę za pomocą lancy do wstępnego oprysku równomierną mgiełką. RimCleaner wytwarza neonowo-żółto-zieloną pianę na feldze  o intensywnej sile czyszczącej. Dla najlepszych efektów preparat należy pozostawić na feldze od jednej do dwóch minut, aż do momentu rozproszenia się piany, co sygnalizuje koniec procesu usuwania zanieczyszczeń.

3. Zmywanie RimCleaner

Po upływie czasu reakcji produkt z oderwanym brudem z felgi jest usuwany programem mycia zasadniczego. Klient może połączyć ten proces bezpośrednio z myciem pojazdu.

4. Czysty wynik!

Rezultatem jest błyszcząca, czysta felga, z której usunięto nawet najbardziej uporczywe osady brudu, Takie efekty niewątpliwie zadziałają niemal jak magnes na każdego klienta.