ico-ewdg-01

EHRLE WatchDog

Idealny system kontroli fiskalnej. WatchDog monitoruje i dokumentuje wszystkie transakcje płatnicze.

EHRLE WatchDog WHL 100 jest niezależnym urządzeniem. Monitoruje przepływ informacji pomiędzy kontrolerem hosta urządzenia (VMC) a urządzeniami płatniczymi dla transakcji płatniczych w celu zapisania ich w wewnętrznej pamięci trwalej. Zarejestrowane dane można pobrać z urządzenia WatchDog WHL 100 na pamięć USB. Plik zapisywany jest w formacie CSV. Pliki CSV można eksportować do Excela.

W związku z zapisem danych istotnych z punktu widzenia podatkowego, urządzenie jest chronione przed zmianą danych za pomocą plomb zabezpieczających przed manipulacją. Zarejestrowane dane dotyczące płatności są na stale przechowywane w urządzeniu w nieusuwalnej pamięci trwalej. Dostęp do tej pamięci nie jest możliwy z zewnątrz urządzenia. W przypadku rozłączenia urządzeń widoczny jest odpowiedni wpis w dzienniku, dzięki czemu zarówno właściciel myjni, jak i urząd skarbowy wiedzą, czy wszystkie urządzenia płatnicze są i były podłączone przez cały czas, gdy urządzenie było używane. Rejestrowane zdarzenia: Resetowanie / włączanie; odłączanie urządzeń, podłączanie urządzeń itp.

Numery seryjne wszystkich podłączonych urządzeń są również zapisywane w celu udokumentowania wszelkich manipulacji poprzez nieautoryzowaną wymianę sprzętu.

ico-ewdg-01

EHRLE WatchDog - schemat działania