Fiskalizacja myjni z Ehrle

Czy powinniśmy bać się fiskalizacji myjni samoobsługowych?

Z dniem 1 lutego 2023 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Ministra Finansów  z dnia 29 maja 2020 dotyczące usług mycia, czyszczenia samochodów i podobnych usług (PKWiU 45.20.30.0), w tym przy użyciu urządzeń obsługiwanych przez klient, które w systemie bezobsługowym przyjmują należności w bilonie lub banknotach, lub innej formie (bezgotówkowej).”.

Czyli fiskalizacja myjni stała się faktem i nasze zadanie to dostosować się do obowiązujących przepisów i poszukać nowych szans na rynku myjni dla inwestorów Ehrle.

Dlaczego warto sfiskalizować myjnię z Ehrle?

Firma Ehrle ma bogate doświadczenie w fiskalizacji myjni w Europie i innych krajach. W krajach bałtyckich min. na Łotwie w momencie wejścia przepisów fiskalizacyjnych była jedyną firmą posiadającą certyfikowane autorskie rozwiązanie. Ehrle uczestniczy od samego początku w pracach dotyczących fiskalizacji myjni, jest w stałym kontakcie z Ministerstwem Finansów w celu wypracowania najbardziej optymalnego i realnego rozwiązania dla właścicieli myjni. Myjnie Ehrle są bardzo zaawansowane technologicznie, korzystają z protokołów komunikacyjnych, bardzo rzadko spotykanych w rozwiązaniach konkurencyjnych. Ingerencja nieautoryzowanego serwisu może sprawić nie lada kłopot inwestorowi.

Pracownicy techniczni Ehrle przechodzą obecnie proces szkolenia w celu uzyskania uprawnień umożliwiających autoryzowaną instalację i podłączenie do systemu fiskalnego on-liner urządzeń.
Ze względu na ogromne zainteresowanie fiskalizacją prosimy o zgłaszanie chęci zamówienia systemu w firmie Ehrle. Firma będzie realizować zamówienia w kolejności złożonych zamówień. Będziemy się starali zdążyć na wyznaczony termin, jednak ze względu na ogromne zainteresowanie i bardzo ograniczony czas jaki otrzymaliśmy na przygotowanie, certyfikowanie, szkolenie, wyprodukowanie i następnie zamontowanie i skonfigurowanie z systemem nie możemy wszystkim zagwarantować dotrzymanie terminu 1 lutego 2023.

Korzyści fiskalizacji, czy to możliwe?

Wszelkie zamiany, w tym fiskalne nigdy nie są przyjmowane z aplauzem, dodatkowo zdajemy sobie sprawę z innych „ciosów” jakie spadły w ostatnim czasie na właścicieli myjni min. drastyczny wzrostu kosztów gazu i energii elektrycznej.

Ale mamy też dobre informacje dla posiadaczy myjni Ehrle. Możemy z pewnością oczekiwać uporządkowania rynku myjni, w tym jak ważnej ceny, która przez ostanie lata „zatrzymała się” powodując znaczne obniżenie opłacalności przedsięwzięcia. Myjnie Ehrle są najbardziej porządane przez klientów, wysoka jakość mycia wyróżnia Ehrle na tle innych myjni. Myjniom słabej jakości, a przede wszystkim tym które nie mogą sprostać oczekiwaniom klientów co do efektu mycia będzie bardzo trudno przetrwać.

 Firma Ehrle przygotowała szereg rozwiązań dla posiadaczy myjni Ehrle mających jeszcze poprawić ich atrakcyjność na rynku.

Zainteresowanych fiskalizacją i rewitalizacją swoich myjni zapraszamy do kontaktu ze specjalistą Ehrle:

    Kasa fiskalna Novitus SDF-3