Działka pod myjnię samoobsługową

Działka pod myjnię samoobsługową. Jak ją dobrze wybrać?

Inwestycja w bezdotykowe stanowiska do mycia pojazdów osobowych i ciężarowych to dobry pomysł na biznes. Proces inwestycyjny jest jednak złożony. Jednym z jego ważnych elementów jest znalezienie działki pod myjnię samoobsługową. Jak dobrze ją wybrać?

Jakie są wymogi dotyczące działki pod myjnię bezdotykową?

Na wstępie odpowiemy na pytanie, jakie są wymogi dotyczące działki pod myjnię bezdotykową. Teren powinien być uwzględniony w Miejscowym Planie Zagospodarowania Przestrzennego. Jeżeli znajduje się na mapie, to inwestor musi zweryfikować, czy budowa myjni jest możliwa w danym miejscu. Jeżeli Plan Zagospodarowania nie istnieje, należy złożyć wniosek o Warunki Zabudowy w Urzędzie Gminy i oczekiwać na odpowiedź.

Działka budowlana pod myjnię bezdotykową musi posiadać status terenu pod zabudowę usługową lub usługowo-budowlaną. Informacja o tym jest udostępniana przez stosowny Urząd albo zamieszczona w Planie Zagospodarowania. Nieruchomość powinna być zbudowana na terenie własnościowym albo dzierżawionym na minimum 10-15 lat. Wymogiem technicznym jest ponadto dostęp do wody, kanalizacji, prądu oraz gazu.

Sprawdź również: Jak założyć myjnię samoobsługową?

Działka pod myjnię – powierzchnia, wymiary i inne wymagania

Dobra działka pod myjnię samochodową powinna umożliwiać zlokalizowanie wygodnych stanowisk myjących. Oznacza to, że na jedno stanowisko należy uwzględnić powierzchnię 250 m2. Jednocześnie warto optymalnie zagospodarować dostępny teren. Wraz ze wzrostem liczby miejsc dla pojazdów, spada koszt uruchomienia pojedynczego stanowiska z 200 do około 150 tysięcy złotych. Większa myjnia bezdotykowa to szybszy zwrot inwestycji.

Powierzchnia i wymiary stanowisk są także uzależnione od naszej grupy docelowej klientów. Jeżeli zamierzamy kierować ofertę wyłącznie do właścicieli pojazdów osobowych lub małych samochodów dostawczych, to wystarczy nam nawet 200 m2 na stanowisko. Duże auta ciężarowe czy TIR-y z naczepą będą wymagały większej ilości miejsca oraz odpowiedniej wysokości. Przydatny będzie wówczas dodatkowy podest dla osoby myjącej pojazd.

Widoczność i dojazd do działki pod myjnię samoobsługową

Jednym z najistotniejszych aspektów związanych z wyborem terenu pod budowę myjki i powodzeniem inwestycji jest lokalizacja. Dobra widoczność i łatwy dojazd do działki pod myjnię samoobsługową sprawią, że inwestor nie będzie musiał wydawać ani złotówki na reklamę swojego bezobsługowego biznesu. Myjnia samochodowa z odpowiednim wyposażeniem, umieszczona w dobrym miejscu, sama zachęca kierowców do skorzystania z jej usług.

Rozważając wybór lokalizacji pod myjnię samochodową, nie warto wybierać dróg przelotowych. Duże natężenie ruchu nie oznacza, że kierowcy „w trasie” nagle zaczną zbaczać z obranego kursu, by umyć samochód. Lepszym rozwiązaniem może być wybudowanie stanowisk myjących w technologii bezdotykowej w pobliżu stacji benzynowej znajdującej się przy autostradzie, miejskiej obwodnicy albo drodze ekspresowej lub trasie szybkiego ruchu.

Kolejne warte rozważenia miejsca to duże skupiska ludzi – centra miast albo dzielnice biznesowe, gdzie znajduje się dużo biurowców i siedzib firm. Warto również przemyśleć budowę myjni samochodowej w okolicy, gdzie działają już warsztaty mechaniczne i wulkanizacyjne albo pracownie kosmetyki samochodowej. Szczególnie te ostatnie mogą być zainteresowane nawiązanie współpracy na polu biznesowym oraz reklamowym.

Sprawdź również: Finansowanie myjni samoobsługowej – Leasing, kredyt i środki własne

Gdzie szukać odpowiednich działek?

Poszukiwanie odpowiednich działek pod myjnię bezdotykową dla samochodów to żmudny proces. Przydatnym narzędziem w tym zakresie może okazać się serwis Google Maps. Platforma umożliwia filtrowanie określonych lokalizacji na danym obszarze – centrów handlowych, stacji benzynowych czy warsztatów samochodowych. To właśnie sąsiedztwo tych miejsc może przynieść wymierne korzyści dla Twojego pomysłu na biznes.

W trakcie poszukiwania działki pod budowę myjni bezobsługowej warto również zajrzeć do lokalnych serwisów ogłoszeniowych. Dobrym pomysłem jest też wstawienie samodzielnie takiego ogłoszenia na wybranym portalu. Być może zainteresuje się nim inwestor, który posiada w swoim portfolio niezagospodarowane działki. Właściciel terenu może być zainteresowany dzierżawą długoterminową, jak również kooperacją biznesową.

Ile kosztuje dobra działka pod myjnię samochodową?

Dobra działka pod myjnię samochodową o powierzchni 1 000 – 1 500 m2 to koszt na poziomie 3000 – 6000 złotych miesięcznie, przy założeniu dzierżawy na 10 lat. Podane przez nas ceny są orientacyjne. Szacunki bazują na informacjach dostępnych w ogłoszeniach publikowanych na lokalnych portalach. Ostateczna cena dobrej działki jest uzależniona od atrakcyjności lokalizacji i wymiarów terenu oraz sąsiedztwa stacji benzynowej oraz obiektów usługowych.

Sprawdź również: Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?

Inwestycja w działkę pod myjnię samochodową albo wydzierżawienie terenu pod budowę innemu inwestorowi to bardzo dobry pomysł na biznes. Jeżeli masz pytania dotyczące inwestowania w myjnie bezdotykowe, koniecznie skontaktuj się z przedstawicielem firmy Ehrle. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży – samodzielnie produkujemy komponenty do budowy myjni samochodowych i dysponujemy ogólnopolską siecią serwisową.