Już niebawem, bo 1 kwietnia 2023 r., zaczyna obowiązywać nowe prawo w zakresie fiskalizacji myjni bezdotykowych. Właściciele będą mieli obowiązek stosować kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych. Firma Ehrle pomoże im na każdym etapie procesu fiskalizacji.
Procedury związane z wprowadzeniem urządzeń fiskalnych mogą wydawać się skomplikowane dla inwestorów. Na szczęście Ehrle ma ogromne doświadczenie we wdrażaniu zaawansowanych systemów do fiskalizacji myjni bezdotykowych na terenie całej Europy. Aktualnie pracujemy nad rozwiązaniami fiskalnymi dopasowanymi do planowanych zmian prawnych. Jesteśmy również w stałym kontakcie z przedstawicielami Ministerstwa Finansów.
Fiskalizacja myjni bezdotykowej – od czego zacząć?
Proces, jakim jest fiskalizacja myjni bezdotykowej, warto zacząć od współpracy z zaufanym partnerem, który krok po kroku poprowadzi nas przez gąszcz procedur fiskalnych.
Kasy powinny być zainstalowane i uruchomione przez uprawniony do tego serwis. Należy pamiętać, że będą one musiały zostać podłączone do Internetu. Zapewnienie stałego łącza internetowego to kolejny aspekt, o którym musi pamiętać właściciel myjni bezdotykowej.
Od kiedy kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych będą obowiązkowe?
Przedsiębiorcy często zadają pytanie, od kiedy kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych będą obowiązkowe. Jak już wspomnieliśmy, zgodnie z najnowszymi decyzjami Ministerstwa Finansów, obowiązek fiskalizacji myjni wchodzi w życie 1 października 2022 roku. Nie warto jednak zwlekać z montażem urządzenia.
Modernizację myjni bezdotykowej można połączyć z instalacją terminala płatniczego, którego obecność z pewnością uatrakcyjni ofertę punktu.
Sprawdź również: Ile można zarobić na myjni bezdotykowej?
Kasa fiskalna na myjni bezdotykowej – jakie wymagania musi spełniać?
Zasadnicze pytanie, jakie zadają inwestorzy, brzmi: „Jakie wymagania musi spełniać kasa fiskalna na myjni bezdotykowej?”.
Sprzęt przede wszystkim powinien być podłączony na stałe do Internetu. Kolejny aspekt to możliwość prezentacji ceny za wykonaną usługę na ekranie urządzenia fiskalnego. Sama kasa na myjni powinna również zostać zaprojektowana w odpowiedniej klasie szczelności. Musi być odporna na wilgoć oraz uszkodzenia mechaniczne.
Najczęściej zadawane pytania o kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych
Inwestorzy bacznie śledzą zmiany związane z fiskalizacją myjni bezdotykowych. Poniżej przedstawiamy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych.
Ile kas fiskalnych powinno być zainstalowanych na myjni?
Liczba kas fiskalnych zainstalowanych na myjni samoobsługowej jest uzależniona od liczby stanowisk myjących. Na jedno stanowisko powinno przypadać jedno urządzenie fiskalne. Nie można stosować pojedynczej kasy dla wielostanowiskowej myjni bezdotykowej.
Czy paragony mogą być wydawane w formie elektronicznej?
Oczywiście! Paragony w formie elektronicznej są zalecany rozwiązaniem w przypadku fiskalizacji myjni. Ich papierowe odpowiedniki mogłyby łatwo ulec zniszczeniu wskutek działania wilgoci. E-paragony mogą być przesyłane w pliku PDF na adres e-mail, a także udostępniane poprzez kod QR lub dedykowaną aplikację mobilną.
Jakie kasy fiskalne na myjniach bezobsługowych należy stosować?
Na myjniach bezobsługowych należy stosować nowoczesne kasy fiskalne online. Tego rodzaju urządzenia są na stałe połączone z Internetem – wymagają zatem połączenia z siecią, na przykład poprzez modem 4G LTE. Stałe łącze internetowe służy komunikacji z Centralnym Repozytorium Kas Ministerstwa Finansów. Ponadto kasa fiskalna na myjni musi posiadać ekran.
Kasa fiskalna na myjni dzięki wsparciu firmy Ehrle!
Wielkimi krokami zbliża się data wejścia w życie nowych regulacji prawnych w zakresie obowiązku fiskalizacji samoobsługowych myjni dla pojazdów osobowych i ciężarowych. Jeżeli poszukujesz sprawdzonego partnera w fiskalizacji myjni bezobsługowych, wybierz Ehrle!
Kasa fiskalna na myjni z naszym wsparcie to gwarancja niezawodności i fachowego wsparcia doradców handlowych oraz serwisantów. Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty!