myjnia bezdotykowa ehrle

Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

Jak myć auto na myjni bezdotykowej?

Jak Cię widzą, tak Cię piszą! Polskie przysłowie sprawdza się w każdej sferze życia. Niezależnie od tego, czy wybierasz się w odwiedziny, czy na spotkanie biznesowe – Twój samochód to Twoja wizytówka. Z dzisiejszego tekstu dowiesz się, jak myć auto na myjni bezdotykowej.

Czysta karoseria, połyskująca w popołudniowym słońcu felga i lśniący lakier nie muszą być efektem wieloetapowego mycia ręcznego w studio auto detailingu. Szybko i tanio, a zarazem skutecznie możesz myć samochód na myjni bezdotykowej.

Silny, lecz bezpieczny dla lakieru strumień wody pomoże spłukać brud i oczyścić auto z błota. Zastosowanie prawidłowego procesu mycia samochodu sprawi, że pojazd będzie lśnił jak nowy bez dużych wydatków!

Dlaczego warto myć samochód na myjni samoobsługowej?

Łatwa dostępność myjni bezdotykowych przez całą dobę, wysokie bezpieczeństwo dla lakieru i komfort czyszczenia to główne powody, dla których kierowcy wybierają myjnie bezobsługowe.

Właściciele aut zwracają też uwagę na stosunkowo niskie koszty mycia w porównaniu z myjnią ręczną. Miłośnicy czterech kółek mogą umyć swój samochód o dowolnej porze – również w godzinach nocnych, bez kolejek i bez stresu.

Jak myć auto na myjni bezdotykowej krok po kroku?

Wciąż niewielu kierowców ma świadomość, w jaki sposób prawidłowo myć samochód na myjni. Nieprawidłowo przeprowadzony proces może naruszyć elementy auta – lakier, lusterka czy uszczelki – a w konsekwencji spowodować ich nieodwracalne uszkodzenia. Przychodzimy z pomocą! Poniżej pokazujemy, jak myć auto na myjni bezdotykowej krok po kroku.

  1. Czyszczenie felg i kół – pierwszy etap to przywrócenie blasku jednym z wizytówek naszego samochodu – felgom oraz ogumieniu. Myjnie bezdotykowe Ehrle posiadają specjalny program do mycia tych elementów dedykowaną chemią.
    mycie felg
  2. Wstępne mycie samochodu pianą aktywną – pianę nakładamy od dołu do góry, dla najbardziej efektywnego działania chemii. Aktywna piana nie daje żadnych szans zabrudzeniom i zapewnia świetną jakość mycia oraz doskonały efekt wizualny przy niewielkim zużyciu wody. Odległość lancy od powierzchni powinna wynosić 10-15 cm.
    mycie aktywną pianą
  3. Mycie zasadnicze auta – mycie mikroproszkiem należy wykonywać z zachowaniem odległość lancy od lakieru w przedziale 10-30 cm. Zalecamy zacząć mycie nadwodzia od przodu, powoli przesuwając się w kierunku kolejnych stref. W przypadku mocno zabrudzonego auta proces należy powtórzyć.
  4. Spłukiwanie środka myjącego – etap spłukiwania należy potraktować ze szczególną precyzją – resztki szamponu mogą gromadzić się w narożnikach szyb, pod wycieraczką czy w rynienkach odprowadzających wodę z dachu. Mycie kończymy dopiero gdy z zakamarków będzie wyciekała woda bez środka do mycia.

Ważna uwaga: jeżeli etap nie zostanie przeprowadzony starannie, to na dachu auta,    nadwoziu czy innych elementach mogą pozostać nieestetyczne zacieki oraz kropki.

  1. Nakładanie wosku – jeżeli zależy Ci na tymczasowym zabezpieczeniu lakieru przed nowymi zabrudzeniami, to koniecznie powinieneś nawoskować jego powierzchnię. Płynny wosk stworzy niewidzialną powłokę zabezpieczającą. Dzięki pokryciu warstwą wosku woda szybko spływa z karoserii podczas kolejnego mycia czy opadów.
  2. Nabłyszczanie – jeśli dokładnie spłukaliśmy auto i nałożyliśmy wosk, możemy przejść do płukania auta wodą zdemineralizowaną. Stosując dostępny na większości myjni program, nabłyszczamy auto i zmniejszamy ryzyko powstania zacieków. Jednocześnie demineralizacja wody pozwala usunąć resztki twardej wody.
  3. Osuszanie – ostatni etap to oczywiście osuszanie karoserii naszego świeżo umytego pojazdu. Proces należy wykonywać delikatnie z użyciem dedykowanej ściereczki.

Stosując się do wymienionych wyżej 7 punktów, dokładnie umyjemy auto, w zaledwie 10-15 minut! Zwróćmy uwagę na fakt, iż zalecenia mówią o myciu pojazdu od dołu. Wielu kierowców popełnia zasadniczy błąd i zaczyna proces od nałożenia piany od góry. Pamiętajmy, by stosować się do zaleceń – zwiększymy efektywność mycia i oszczędzimy czas.

jak myć samochód
Fot. Unsplash

Jak dokładnie umyć samochód na myjni bezdotykowej? Użyj aktywnej piany!

Jeżeli zastanawiasz się, jak dokładnie umyć samochód na myjni bezdotykowej, to odpowiedź może być tylko jedna… Użyj aktywnej piany! Aplikacja silnego, a jednocześnie bezpiecznego dla lakieru środka czyszczącego pomoże zmiękczyć brud. Zastosowanie aktywnej piany umożliwi w efekcie usunięcie najbardziej uporczywych zanieczyszczeń.

Jak często myć auto na myjni?

Systematyczne mycie auta na myjni pozwoli zachować dobry wygląd pojazdu przez cały rok. Specjaliści zalecają czyszczenie samochodu na myjni bezdotykowej minimum raz w tygodniu. Proces jest bezpieczny dla karoserii i pozwala zachować również efekty uzyskane podczas wieloetapowej korekty lakieru w profesjonalnym studio auto detailingowym.

Najczęściej zadawane pytania dotyczące prawidłowego mycia na myjni bezdotykowej

Kierowcy często pytają, jak należy myć pojazd na myjni samoobsługowej. Poniżej przedstawiliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące prawidłowego mycia na myjni bezdotykowej.

Czy myjnia bezdotykowa to dobry wybór?

Tak, myjnia bezdotykowa to dobry wybór zarówno dla kierowców, którzy traktują samochód jako narzędzie do przemieszczania, jak i dla pasjonatów motoryzacji i car detailingu. Stanowi ona doskonałą alternatywę dla myjni automatycznej. Korzystanie z niej jest tańsze i nie niesie za sobą ryzyka uszkodzenia lakieru.

Dlaczego mycie samochodu jest takie ważne?

Mycie samochodu jest ważne nie tylko ze względów estetycznych. Czyste szyby pojazdu to aspekt, który bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Jak się korzysta z myjni bezdotykowej?

Proces mycia samochodu na myjni bezdotykowej opisaliśmy już wcześniej. Następnie rozpoczynamy czyszczenie. Mycie wstępne pianą aktywną zaczynamy od dołu, myjąc karoserię za pomocą długich poziomych ruchów. Kolejne kroki to nałożenie aktywnej piany, mycie zasadnicze, umycie felg i kół oraz woskowanie i nabłyszczanie.

Jak myć auto, żeby nie było zacieków?

W celu uniknięcia zacieków najlepiej dokładnie spłukać auto czystą wodą z sieci wodociągowej, a następnie wodą zdemineralizowaną z dodatkiem nabłyszczacza.

W jakiej kolejności myć samochód?

Proces mycia rozpoczynamy od dołu, wybierając program do czyszczenia kół oraz felg samochodowych. Kolejny etap to mycie aktywną pianą, którą nakładamy również od dołu. Po nim następuje mycie zasadnicze wodą z mikroproszkiem czyszczącym. Kolejne etapy to: dokładne spłukanie środka myjącego, nałożenie płynnego wosku, nabłyszczanie i osuszanie.

Czy wycierać auto po umyciu?

Tak, jeżeli to możliwe, to zalecane jest wytarcie auta delikatną, bawełnianą ściereczką, bezpieczną dla lakieru. Pomoże to w szybszym osuszeniu lakieru samochodu.

Jak myć auto aktywną pianą na myjni?

Użycie aktywnej piany to jeden z podstawowych elementów procesu mycia pojazdu. Najlepiej zacząć od dołu, stopniowo nakładając pianę na górne partie auta.

Czy aktywna piana niszczy lakier samochodowy?

Nie, prawidłowo użyta aktywna piana nie niszczy lakieru samochodowego. Pomaga natomiast w dokładnym umyciu samochodu, przyspieszając proces rozpuszczania uporczywego brudu, który później łatwiej spłukać.

Jak umyć auto na myjni latem?

Proces mycia auta na myjni latem nie różni się znacznie od pielęgnacji samochodu podczas każdej innej pory roku. Pamiętajmy jednak o wysokich temperaturach i silnym nasłonecznieniu, jakie występują w tych miesiącach. Jeżeli auto jest mocno rozgrzane, to przed rozpoczęciem mycia powinniśmy odczekać chwilę w cieniu.

Jak umyć samochód na myjni zimą?

Przede wszystkim warto unikać mycia samochodu na myjni zimą w ujemnej temperaturze. Ważne jest także jego dokładne osuszenie po myciu – unikniemy w ten sposób problemów wynikających z zamarzania wody i ewentualnych awarii uszczelek oraz zamka. Mając na uwadze błoto pośniegowe czy sól drogową, na którą jest narażona karoseria w okresie zimowym, mycie zaczynamy od dokładnego spłukania samochodu wodą demineralizowaną. Sprawdź również: Mycie samochodu zimą

Zadbaj o swój samochód na myjni samoobsługowej z Ehrle!

Jeżeli należysz do grona kierowców, którzy chcą myć auto w bezpieczny sposób, to stosuj się do naszych wskazówek i zadbaj o swój samochód na myjni samoobsługowej z Ehrle! Jesteśmy doświadczonym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie samoobsługowych myjni bezdotykowych dla pojazdów osobowych i ciężarowych.