Zawody ADAC GT Masters na Hockenheimring

Zawody ADAC GT Masters na Hockenheimring

Marka Ehrle to nie tylko dostawca profesjonalnych myjni samochodowych oraz wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących. Wspieramy również zawodników motorsportu. Jeden z nich ukończył ostatnio prestiżowe zawody ADAC GT Masters na Hockenheimring.

Zawody ADAC GT Masters na Hockenheimring
Zawody ADAC GT Masters na Hockenheimring

Jesteśmy partnerem zespołu Audi Sport Customer Racing, w którym za kierownicą sportowego DTM-a zasiada obiecujący polski kierowca wyścigowy Robin Rogalski. Podczas pierwszego dnia zawodów ADAC GT Masters na torze Hockenheimring, wieńczących jednocześnie sezon motorsportowych rozgrywek, doszło niestety do usterki. Po doskonałych kwalifikacjach samochód odmówił posłuszeństwa. Awaria była na tyle poważna, że zespół wycofano z zawodów.

Ehrle partnerem Audi Sport Customer Racing podczas zawodów GT Masters na Hockenheimring

Drugi dzień zawodów GT Masters na Hockenheimring, gdzie Ehrle było partnerem Audi Sport Customer Racing, okazał się bardziej łaskawy dla kierowców. Podczas kwalifikacji drugi z zawodników teamu Audi Sport Customer Racing – Frederic Vervisch – zajął bardzo dobre 9. miejsce.

Doskonały wynik osiągnął również wspomniany wcześniej Polak Robin Rogalski. Zawodnik zakończył prestiżową serię GT Masters na 13. miejscu. Warto wspomnieć, że różnice pomiędzy zawodnikami czołówki były naprawdę niewielkie i wynosiły ok. 0,2 sek.!

Robin Rogalski z Audi Sport Customer Racing– nadzieja polskiego motorsportu?

Polak początkowo rywalizował na rodzimym podwórku w cyklach Kia Platinum Cup oraz pucharze rajdowym Renault Clio Cup. Już w 2019 roku Robin zdobył mistrzostwo w serii zawodów Audi R8 LMS Cup, co pozwoliło mu wystartować w testach do DTM. Warto wspomnieć, że jego kariera zaczęła się dość późno. Nic dziwnego, że Robin za wzór stawia sobie kierowcę Maxa Verstappena, który wystartował w F1 mając niespełna 17 lat.

Robin Rogalski
Robin Rogalski

Mamy nadzieję, że w kolejnym sezonie Robin Rogalski nie tylko utrzyma aktualną formę, lecz również przebije się do zawodników ze ścisłej czołówki. Kierowcy życzymy sukcesów na miarę takich sław jak Robert Kubica, Fernando Alonso czy Sebastian Vettel! Trzymamy kciuki!