Rozpoczynając prowadzenie biznesu myjni bezdotykowej warto jest rozważyć kupno myjni modułowej. Dlaczego warto? Oto kilka zalet tego rozwiązania.
Konstrukcja myjni modułowych z łatwością daje się rozbudować o kolejne stanowiska do mycia, dzięki czemu zwiększymy bez problemu przepustowość prowadzonej przez nas myjni, rozbudowując ją z dwóch do sześciu lub nawet ośmiu stanowisk. Ponadto konstrukcja ta ułatwia łączenie modułów o różnych funkcjach w całość, przez co inwestor jest w stanie dopasować konfigurację urządzenia (a więc i funkcjonalności myjni) tak do swoich potrzeb, jak i do wymagań klientów. Bez kłopotów można doposażyć moduł w system rozmrażania posadzki czy rozmieniarkę banknotów. Sam proces mycia kontrolowany jest w pełni przez właściciela po zebraniu danych przez system obsługi myjni, łatwo więc będzie podjąć decyzję o rozszerzeniu zakresu działalności w oparciu o takie dane, jak wydajność, ilość przepracowanych godzin czy stopień zużycia detergentów.
Myjnie modułowe mają jeszcze jedną, ale istotną zaletę: sprawdzą się wszędzie tam, gdzie jest niewiele miejsca na działce lub przy działkach o nietypowym, np. narożnym kształcie. A wszystko to dlatego, że urządzeń do obsługi mycia nie umieszcza się przy każdym stanowisku, a pomiędzy nimi, dzięki czemu mogą one obsługiwać większą liczbę pojazdów w tym samym czasie, ale na mniejszej powierzchni.
Sprawdź także: Myjnie automatyczne
Myjnia modułowa EHRLE
Myjnie modułowe mogą występować w następujących kombinacjach: 2 w 1, 3 w 1, 4 w 1, 2 x 2 w 1, 2 w 1 plus 3 w 1 oraz 2 x 3 w 1. Daje to właścicielowi myjni modułowej duże możliwości aranżacyjne przestrzeni na działce oraz umożliwia dopasowanie swojej oferty do lokalnego zapotrzebowania na usługi mycia pojazdów.
W skład myjni modułowej EHRLE wchodzą dwa systemy: CarWash i AquaClean. Ten pierwszy moduł zawiera przede wszystkim systemy sterujące pracą myjni, pompy, kocioł do grzania ciepłej wody i dozowniki substancji wykorzystywanych przy myciu samochodów (proszek, wosk, nabłyszczacz). Z kolei AquaClean to moduł do zmiękczania i demineralizacji wody, w skład którego wchodzą m.in. filtr odwróconej osmozy, filtry cząstkowe do zanieczyszczeń i zbiornik na zdemineralizowaną wodę. Ten ostatni element wpływa na jakość mycia i lepsze rozpuszczanie się w wodzie detergentów, pozbawia też wodę rozpuszczonych w niej pierwiastków, przez co na karoseriach pojazdów nie pozostaje osad, nie tworzą się również smugi po spłukiwaniu wozu wodą.
Sprawdź również: Myjnie portalowe