Myjnie Ehrle: jakość detergentów

Skończyło się lato, a za oknem na dobre zagościła szaruga. Właściciele samoobsługowych myjni bezdotykowych powoli obserwują wzrost zainteresowania swoimi usługami, a to ze względu na mniej przyjazne warunki atmosferyczne i zwiększoną na jesieni ilość błota na polskich drogach. Z kolei użytkownicy pojazdów mogą spotykać się z sytuacją, że w warunkach jesiennej pluchy substancje czyszczące stosowane na niektórych myjniach bezdotykowych są mniej skuteczne. Część właścicieli myjni bowiem dostosowuje używane detergenty do pory roku, co może skutkować ich mniejszą wydajnością i skutecznością po sezonie letnim.

Właściciele czterech kółek nie muszą się jednak obawiać takiej sytuacji w myjniach Ehrle. Stosowanie oryginalnych środków pielęgnacyjnych oraz detergentów Ehrle gwarantuje jednakowo skuteczne ich działanie przez cały rok, niezależnie od pogody. Taka wysoka jakość detergentów zapewnia korzyści także właścicielom myjni, ponieważ nie muszą oni dokonywać sezonowej wymiany aktywnych środków myjących, opróżniać zbiorników z dotychczas stosowanych substancji, przechowywać pozostałych detergentów etc.

Mikroproszek – jak działa?

Myjnie bezdotykowe Ehrle jako detergenty wykorzystują często popularny mikroproszek Active PowerPearl Micropowder Plus. Jest to wydajny i skuteczny detergent o unikalnych właściwościach, dzięki którym mycie pojazdów jest bezpieczne dla karoserii i, co ważne, nieszkodliwe środowiska. Jak działa mikroproszek?

W jego skład wchodzą m.in. mieszanka alkoholi izomerycznych, środki powierzchniowo czynne, węglan sodu i sole sodu. Tworzy to substancję o wysokich właściwościach myjących, łatwo rozpuszczalną w wodzie. Woda, zmiękczona i podgrzana do temperatury 60°C (choć właściwości detergentu pozwalają mu rozpuszczać się nawet w wodzie zimnej) rozpuszcza mikroproszek. Następnie tak przygotowana mieszanina jest pod ciśnieniem natryskiwana na powierzchnię samochodu. Tam tworzy aktywną powierzchnię, która dzięki swoim właściwościom działa podobnie do mycia ręcznego gąbką. Mikroproszek usuwa nie tylko większe zabrudzenia, ale i cienką warstewkę brudu, która, zwykle w formie filmu pokrywa niedokładnie umyty pojazd. Micropowder Plus nie rysuje czyszczonej powierzchni, do tego wyjątkowo łatwo się spłukuje i jest skuteczniejszy, choć bardziej wymagający w dozowaniu od detergentów w płynie. Dlatego jest bardzo popularnym wyborem, jeśli chodzi o właścicieli myjni bezdotykowych.