Nadeszła wiosna i przed myjniami bezdotykowymi powoli ustawiają się kolejki chętnych do mycia swoich pojazdów. A już za chwilę, wraz z nastaniem ciepłych dni ruszy wreszcie sezon. Do tego czasu myjnia bezdotykowa powinna być przygotowana tak, by działała bezawaryjnie i sprawnie. Jakie prace trzeba przeprowadzić przy własnej myjni przed sezonem wiosenno-letnim?
Na początek warto po prostu posprzątać posesję, usunąć śmieci, resztki roślinne i inne pozimowe pozostałości, umyć okna, przystrzyc trawnik i uzupełnić braki gleby wokół co bardziej reprezentacyjnych roślin. Dobrze jest również obejrzeć dokładnie budynek i urządzenia myjni bezdotykowej: sprawdzić, czy nie ma uszkodzeń, czy nigdzie nie łuszczy się farba, można też wymienić znaki informacyjne i szyldy tak, by nie były wyblakłe. Odnalazłszy usterki trzeba je czym prędzej usunąć; dotyczy to również wyposażenia myjni. Prace te najlepiej jest wykonać w dni pochmurne lub nawet deszczowe, kiedy jest jeszcze znikomy ruch. Nie tylko odświeżą one całe otoczenie, ale pomogą też przyciągnąć większą liczbę klientów.
A skoro już mowa o klientach – o pozyskanie tych także trzeba się będzie na nowo postarać. Można więc zintensyfikować na wiosnę dotychczasowe działania marketingowe i poinformować klientów o zmianach i nowościach na naszej myjni bezdotykowej. Mogą to być inne godziny pracy myjni, poszerzone np. o autodetailing czy odkurzacz wyposażenie, wprowadzenie płatności kartą itp. Warto jest przemyśleć organizację niewielkiej akcji promocyjnej: wręczać kupony rabatowe, ulotki, ogłosić konkurs itp. Działania można prowadzić osobiście, można również poprzez kanały w social mediach.
Przegląd wyposażenia myjni
U progu sezonu, najlepiej już w lutym lub marcu należy sprawdzić wyposażenie myjni. By mieć całkowitą pewność co do jakości wykonanych prac, najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Na co należy zwrócić uwagę dokonując przeglądu myjni?
Podstawowym systemem, od którego należy zacząć jest system instalacji wody, to dzięki niemu w końcu funkcjonują urządzenia myjni bezdotykowej. Sprawdzamy więc, czy nie ma przecieków na przyłączu wodnym, kontrolujemy filtry i ich stan: jeżeli wymagają czyszczenia lub wymiany, trzeba tego dokonać. To samo tyczy się pomp, węży wysokociśnieniowych, dysz i pistoletów oraz wszelkiego rodzaju uszczelnień. Te ostatnie powinno się wymieniać zgodnie z wyznaczonym przez producenta czasem użytkowania, zapewni to szczelność instalacji wysokiego ciśnienia. Dobrze jest też sprawdzić poprawność działania systemu demineralizacji wody, przez co dostarczać on będzie wodę niepozostawiającą na mytych pojazdach zacieków.
Nadzorowi należy poddać również instalację obiegu zamkniętego wody, zasilającego przez całą zimę systemy przeciwzamrożeniowe i podgrzewające m.in. posadzkę w myjni. Trzeba sprawdzić zbiorniki na wodę cyrkulacyjną i oczyścić je, zbadać poprawność działania zaworów tejże wody przy dyszach, wreszcie zwrócić uwagę na pompę i jej sposób pracy, unikniemy w ten sposób przykrej niespodzianki zimą. Ponadto szczegółowo sprawdzić trzeba wreszcie dozowniki substancji myjącej i drożność całej instalacji, studnię WAB (kanalizacyjną) oraz elektrozawory.
Jeżeli myjnia bezdotykowa jest regularnie serwisowana, elementy wymagające regularnej wymiany zastępowane są na czas nowymi, wnętrze urządzeń jest sprzątane regularnie, zaś wszelkie usterki naprawiane niezwłocznie, to z pewnością taka myjnia jest dobrze przygotowana do nadchodzącego sezonu i okresu wzmożonego ruchu.