Profesjonalne myjki ciśnieniowe umożliwiają wydajne czyszczenie rozmaitych powierzchni. Pomagają również w dezynfekcji i usuwaniu silnych zabrudzeń. W artykule sprawdzimy, jakie są rodzaje urządzeń oraz jaką myjkę ciśnieniową wybrać.
Ludzie kochają ład i porządek wokół siebie, a nieposprzątane mieszkanie czy teren posesji negatywnie wpływa na samopoczucie domowników i gości. Podobnie w przypadku lokali usługowych i obiektów o charakterze komercyjnym – panujący w ich wnętrzach nieporządek przyczynia się do pogorszenia wizerunku firmy. Regularne czyszczenie powierzchni i elewacji przy użyciu nowoczesnych urządzeń myjących rozwiązuje wspomniane problemy.
Myjki ciśnieniowe gorącowodne znajdują również zastosowanie w przemyśle, logistyce oraz motoryzacji. Umożliwiają usuwanie silnych zabrudzeń z posadzek zakładów przemysłowych i centrów logistycznych, a także mycie kostki brukowej na parkingach. Myjki ciśnieniowe zimnowodne i gorącowodne pomagają także w myciu samochodów osobowych oraz pojazdów ciężarowych, zapewniając wysoką skuteczność czyszczenia karoserii.
Rodzaje myjek ciśnieniowych
Omówiliśmy pokrótce istotę zastosowań myjek ciśnieniowych do użytku domowego i profesjonalnego. Przejdziemy teraz do opisu poszczególnych rodzajów myjek wysokociśnieniowych dostępnych w ofercie Ehrle.
Mobilne myjki ciśnieniowe gorącowodne i zimnowodne
Kompaktowe, a zarazem mobilne myjki ciśnieniowe stanowią doskonałe rozwiązanie w zadaniach wymagających łatwego przemieszczania urządzenia. Dzięki lekkiej, mobilnej konstrukcji umożliwiają użytkownikowi dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Ich parametry sprawiają, że są doskonałym wyborem w zakresie czyszczenia dużych i gładkich powierzchni, mycia mebli ogrodowych, tarasów czy prac porządkowych na terenie posesji.
W zależności od potrzeb użytkownicy mogą zdecydować się na zakup myjki ciśnieniowej gorącowodnej lub zimnowodnej. Myjki na gorącą wodę posiadają wbudowany układ podgrzewający ciecz. Urządzenia zimnowodne są przeznaczone do mycia z użyciem detergentów i środków dezynfekujących bez potrzeby podgrzewania wody.
Stacjonarne myjki wysokociśnieniowe zimnowodne i gorącowodne
Stacjonarne myjki wysokociśnieniowe zimnowodne i gorącowodne to kolejna kategoria ciśnieniowych urządzeń do mycia różnych powierzchni.
Ich specyfika – brak mobilności – powoduje, że w większości przypadków są stosowane w zakładach przemysłowych oraz myjniach samochodowych. Ich zaletą jest bardzo duża wydajność oraz możliwość intensywnej eksploatacji przez całą dobę.
Wysokowydajne myjki stacjonarne gorącowodne są ponadto wyposażone w doskonałej jakości układ podgrzewania cieczy, podnoszący temperaturę wody do kilkudziesięciu stopni w kilka chwil. Urządzenia te są powszechnie stosowane w przemyśle oraz w branży kosmetyki samochodowej.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej?
Przedstawiliśmy najważniejsze informacje o rodzajach myjek wysokociśnieniowych. Sprawdzimy teraz, na co zwrócić uwagę przy wyborze myjki ciśnieniowej. Jakie parametry będą najistotniejsze?
- Ciśnienie robocze – optymalną wartością dla zastosowań domowych i niewymagającego użytku profesjonalnego będzie ciśnienie ok. 100 barów. W przypadku zastosowań przemysłowych niezbędne może być kupno myjki zapewniającej strumień o ciśnieniu ponad 200 barów.
- Moc urządzenia – moc przyłącza jest bezpośrednio związana z siłą generowanego przez maszynę strumienia cieczy. W większości przypadków wystarczy sprzęt o mocy ok. 1-1,5 kW. Zastosowania przemysłowe wymagają mocy ponad 3 kW.
- Wydajność tłoczenia – oznacza ilość wody, jaką myjka może tłoczyć w jednostce czasu, zwykle w odniesieniu do jednej godziny. Optymalna wartość do większości zastosowań to około 300 l/h.
- Godzinowa wydajność powierzchniowa – ten parametr należy dobrać zgodnie z rzeczywistym metrażem powierzchni, jakie planujemy utrzymywać w czystości z użyciem myjki wysokociśnieniowej.
- Rodzaj myjki – niezmiernie ważnym aspektem jest rodzaj myjki ciśnieniowej. W zastosowaniach domowych odpowiednie będą mobilne myjki gorącowodne lub zimnowodne. Zastosowania profesjonalne w przemyśle czy myciu pojazdów wymagają często wyboru stacjonarnych urządzeń myjących.
- Waga maszyny – ten parametr jest istotny przy wyborze myjek mobilnych. Pamiętajmy, że niska waga myjki wpływa pozytywnie na możliwość przenoszenia oraz wygodę użytkowania sprzętu.
- Długość węża – wpływa na maksymalny zasięg pracy urządzenia. Pamiętajmy, że często istnieje możliwość zakupu dłuższego węża niż standardowy, jeżeli zajdzie potrzeba.
Decydując się na zakup myjki ciśnieniowej warto też zwrócić uwagę na jej dodatkowe wyposażenie. Do takich akcesoriów zaliczamy końcówki do mycia trudnodostępnych miejsc czy zadań specjalnych.
Ehrle – profesjonalny dostawca myjek ciśnieniowych
Jeżeli poszukujesz wydajnej i niezawodnej myjki ciśnieniowej do domu lub firmy, to skontaktuj się z przedstawicielem Ehrle. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży wysokociśnieniowych urządzeń myjących. Pomożemy Ci w doborze myjki dopasowanej do Twoich potrzeb!