rodzaje myjek ciśnieniowych

Rodzaje i zastosowanie myjek wysokociśnieniowych

Higiena i czystość rozmaitych powierzchni wymaga doboru odpowiednich urządzeń ciśnieniowych – gorącowodnych lub zimnowodnych. W dzisiejszym artykule przedstawiamy najważniejsze rodzaje i zastosowanie myjek wysokociśnieniowych. Zapraszamy do lektury!

Rodzaje myjek wysokociśnieniowych

Na rynku dostępne są różne rodzaje myjek wysokociśnieniowych dla przemysłu oraz zastosowań komercyjnych i prywatnych. W zależności od celu, jaki chcemy zrealizować, istotny będzie dobór odpowiedniej maszyny, która zapewni zadowalające efekty czyszczenia.

Mobilne myjki zimnowodne

Wysokiej klasy mobilne myjki zimnowodne to popularne urządzenia zapewniające łatwy transport i przemieszczanie. Słyną z wydajności i dokładności – osiągają ciśnienie do 280 bar i tłoczą do 1800 litrów cieczy na godzinę. Dzięki możliwości wykorzystania mieszanki detergentu z zimną wodą zapewniają szerokie możliwości czyszczenia, dezynfekcji oraz pielęgnacji rozmaitych powierzchni.

Mobilne myjki gorącowodne

Kolejną kategorią mobilnych urządzeń wysokociśnieniowych dla przemysłu są mobilne myjki ciśnieniowe z podgrzewaniem wody. Maszyny ciśnieniowe na gorącą wodę z praktycznymi kołkami do przemieszczania, dzięki możliwości tłoczenia podgrzanej cieczy z detergentem, umożliwiają usuwanie najbardziej uporczywych zabrudzeń oraz profesjonalną dezynfekcję powierzchni. Wybrane modele mogą pracować bez dodatkowego zasilania.

Myjki stacjonarne zimnowodne

Konwencjonalne myjki stacjonarne zimnowodne to sprzęt znajdujący szerokie zastosowanie na terenie myjni samochodowych oraz w rejonie stanowisk do mycia pojazdów w zakładach przemysłowych czy centrach logistycznych. Konstrukcje nie emitują spalin i są przeznaczone do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych. Zapewniają dużą efektywność mycia i są łatwe w obsłudze oraz serwisie.

Myjki stacjonarne gorącowodne

Nowoczesne myjki ciśnieniowe na gorącą wodę to rozwinięcie technologiczne urządzeń wysokociśnieniowych na zimną wodę. Maszyny mogą tłoczyć ciecz zmieszaną z rozgrzaną wodą, co sprawia, że doskonale nadają się do realizacji pełnego procesu mycia powierzchni pojazdów.

Produkty są wyposażone w gazowy mechanizm olejowy albo elektryczny bojler grzewczy i posiadają system kontrolno-sterujący Ehrle Electronic 2.

Zastosowanie myjek ciśnieniowych

Dostępne na rynku rodzaje wysokociśnieniowych urządzeń myjących na gorącą oraz na zimną wodę sprawiają, że zastosowanie myjek ciśnieniowych jest naprawdę szerokie. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze aplikacje tych maszyn w rozmaitych obszarach.

Rolnictwo

Profesjonalne czyszczenie myjkami wysokociśnieniowymi to codzienność w rolnictwie. Gospodarstwa rolne to miejsca, gdzie niezwykle ważne jest zachowanie wysokiego poziomu czystości. Tylko w ten sposób rolnicy mogą uniknąć rozprzestrzeniania się groźnych chorób wśród zwierząt hodowlanych i zachować odpowiednią higienę pomieszczeń gospodarczych.

Dom i ogród

Wbrew obiegowej opinii, zastosowanie myjek ciśnieniowych nie ogranicza się tylko do aplikacji przemysłowych czy komercyjnych. Dom i ogród to miejsca, gdzie również można czerpać korzyści z wykorzystania wysokociśnieniowych urządzeń myjących. Doskonale sprawdzają się w czyszczeniu budynków, elewacji, schodów, podjazdów czy tarasów.

Przemysł ciężki

Bez wątpienia przemysł ciężki jest jednym z głównych beneficjentów zalet zimnowodnych i gorącowodnych myjek wysokociśnieniowych. Czyszczenie maszynami na wysokie ciśnienie w środowisku przemysłowym umożliwia skuteczne usuwanie zabrudzeń olejowych i utrzymanie czystości konstrukcji stalowych, maszyn przemysłowych czy hali produkcyjnych.

Przemysł sanitarny i spożywczy

Wśród szeregu obszarów zastosowań urządzeń do mycia powierzchni pod wysokim ciśnieniem znajduje się również profesjonalny przemysł sanitarny i spożywczy. Myjki ciśnieniowe na gorącą i na zimną wodę zapewniają skuteczną dezynfekcję powierzchni na terenie zakładów produkcji żywności, sklepów mięsnych, rzeźni i obiektów komunalnych.

Rzemieślnictwo

Tradycyjne rzemiosło powraca do łask. Rzemieślnictwo jest kolejnym beneficjentem korzyści, jakie wynikają z zastosowania innowacyjnych myjek wysokociśnieniowych Ehrle. Urządzenia ciśnieniowe zimnowodne i gorącowodne znajdują zastosowanie w pracowniach stolarskich i metalurgicznych oraz wszelkiego rodzaju małych serwisach naprawy urządzeń.

Warsztaty i firmy logistyczne

Wysoki poziom czystości i higieny to aspekty, jakie muszą spełniać współczesne hale magazynowe i centra przeładunkowe. Warsztaty i firmy logistyczne są zatem kolejnym odbiorcą profesjonalnych myjek na wysokie ciśnienie. Zapewniają skuteczne utrzymanie czystości w warsztatach samochodowych, centrach logistycznych czy magazynach.

Budowy i służba publiczna

Ostatnim – lecz równie ważnym co pozostałe – obszarem zastosowań myjek przemysłowych wysokociśnieniowych Ehrle są budowy i służba publiczna. Realizacja projektów dróg i autostrad, kolejnictwo, usługi komunalne czy pożarnictwo to obszary, w których myjki na wysokie ciśnienie zapewniają najwyższą jakość utrzymania czystości.

Profesjonalne myjki wysokociśnieniowe Ehrle

Dowiedziałeś się, jakie są rodzaje i zastosowanie innowacyjnych myjek wysokociśnieniowych gorącowodnych i zimnowodnych. Jeżeli szukasz zaufanego dostawcy urządzeń myjących na wysokie ciśnienie, nie zwlekaj i skontaktuj się z przedstawicielem Ehrle już dziś!