Myjnia bezdotykowa – wybór zadaszenia

Przed rozpoczęciem inwestycji w myjnię bezdotykową należy wybrać m.in. rodzaj konstrukcji zadaszającej urządzenia myjące. Jest to istotny wybór dlatego, że inwestycja powinna wyróżniać się spośród konkurencji. Tu największe znaczenie mają oczywiście wysoka jakość detergentów i skuteczność świadczonych dzięki zastosowanej technologii usług, jednak sama estetyka myjni tworzy również pozytywne pierwsze wrażenie.

Atrakcyjna, ciekawie zaprojektowana konstrukcja wiaty wzmaga zainteresowanie klientów, dzięki czemu chętniej mogą oni skorzystać z oferowanych usług. Zadaszenie jest też dobrą platformą do ekspozycji treści informacyjnych lub reklamowych. A jeśli towarzyszy wiacie stosowne oświetlenie, to zapewni ono inwestycji rozpoznawalność również w wieczorem i w nocy. Jakie są rodzaje zadaszeń myjni Ehrle?

Rodzaje zadaszeń myjni bezdotykowych Ehrle

W ofercie zadaszeń myjni bezdotykowych Ehrle znajdziemy trzy rodzaje wiat.

Najczęściej wybieranym przez klientów modelem wiaty jest konstrukcja typu standardowego, z trapezowym dachem i attyką wykonaną z malowanej proszkowo blachy. Attyka chętnie wykorzystywana jest do ekspozycji materiałów reklamowych w formie napisów: do wyboru są te zaprojektowane przez producenta lub projekty indywidualne.

Standardowa wiata doskonale spełnia swoje główne zadanie, chroniąc przed opadami stanowiska do mycia pojazdów. Same stanowiska zaś przedzielone są partycjami, na których naniesione są instrukcje dotyczące zasad użytkowania myjni. Przegrody mogą być również wykorzystane jako dodatkowa powierzchnia reklamowa.

Do dyspozycji inwestorów są również konstrukcje zadaszeń typu SmartLine i DesignPro. Ta pierwsza charakteryzuje się łukowym, wykonanym z poliwęglanu dachem zamontowanym na stalowych profilach. Dach wyposażono w wewnętrzny system odprowadzania wód opadowych oraz ledowe oświetlenie, pozwalające na wyeksponowanie napisów reklamowych przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów zużycia energii elektrycznej.

Elementy reklamowe można umieścić nie tylko na konstrukcji zadaszenia, również na przepierzeniach; przy wyborze konstrukcji SmartLine jako opcja dostępne są ścianki działowe wykonane z grubego, hartowanego szkła.

Z kolei konstrukcja typu DesignPro to projekt, który zdecydowanie wyróżnia się nowoczesnym designem. Jest on na tyle unikalny, że firma Ehrle postanowiła zastrzec wzór zadaszenia jako produktu na rynku międzynarodowym. Konstrukcja ta wykonana jest z poliwęglanu, aluminium i stali nierdzewnej, zaś jej wygląd jest lekki i przywodzący na myśl projekty modernistycznej architektury.

Konstrukcja tego zadaszenia jest na tyle widowiskowa, że producent zdecydował się też na nieumieszczanie na niej przestrzeni reklamowych, uzupełnił ją za to efektownym podświetleniem, nadającym jeszcze myjni futurystycznego wrażenia. Całości konstrukcji dopełniają szklane przepierzenia, choć istnieje również możliwość zamontowania tych bardziej tradycyjnych, materiałowych.