Rozbudowa myjni o myjnię bramową

O tym, że własna myjnia bezdotykowa to dobry pomysł na biznes pisaliśmy już wcześniej na naszym blogu. Pisaliśmy również, że warto zainwestować w myjnię modułową, bo dzięki niej najłatwiej jest otworzyć kolejne stanowiska do mycia pojazdów i zwiększyć przepustowość inwestycji. Dziś jednak zastanawiamy się, jak rozbudować myjnię o nowy zakres usług. Taki ruch nie tylko przysporzy naszemu biznesowi nowych klientów, ale i umocni pozycję na lokalnym rynku.

Przy rozbudowie myjni bezdotykowej warto pokusić się o instalację myjni bramowej. Jest to co prawda rozwiązane spotykane najczęściej przy obiektach zlokalizowanych na terenie stacji paliw lub w inwestycjach o średniej, dużej i bardzo dużej przepustowości (ponad 1000 pojazdów/mies.), ale doskonale może się wpisać w potrzeby również i naszych klientów. Dlaczego? Po pierwsze – pomoże ono rozładować nieco kolejki do stanowisk. Po drugie – pozwoli dotrzeć do tej grupy kierowców, która z powodu zamiłowania do wygody woli korzystać z myjni w pełni automatycznej. Po trzecie – zachęci do skorzystania z usług mycia pojazdów również tych, którzy nie doceniają zalet myjni bezdotykowej i dlatego korzystają z myjni szczotkowych. Inwestycja w myjnię portalową ma sens także wtedy, gdy po zbadaniu rynku okazało się, że w najbliższej okolicy takiej myjni nie ma, albo ma ona wyjątkowo duże obłożenie.

Myjnie bramowe Ehrle

W ofercie myjni bramowych Ehrle inwestor znajdzie trzy modele urządzeń: EHRPORT START, EHRPORT POWER i dwuportalową, bramową myjnię EHRPORT 25. Przyjrzyjmy im się bliżej.

Pierwsza konstrukcja jest przeznaczona dla inwestorów wchodzących dopiero na rynek myjni bramowych, nazwijmy ją więc poziomem wejściowym. Myjnia ta współpracuje z zamkniętym obiegiem wodnym, dając właścicielowi możliwość redukcji zużytej do mycia pojazdów wody aż o 80 %. Dodatkowo producent przewidział kilka innych usprawnień urządzenia, jak wydajniejsze i oszczędniejsze pompy oraz możliwość wymiany włosia szczotek bez konieczności wymiany pierścieni ich mocowania.

Konstrukcją wyższej klasy jest myjnia EHRPORT POWER. Dostępna w kilku konfiguracjach wymiarowych myjnia trójszczotkowa jest w pełni profesjonalnym urządzeniem do mycia pojazdów. Dzięki różnorodności w konfiguracji myjni możliwe jest mycie pojazdów o wysokości nawet 290 i szerokości 270 cm, na przykład wozów dostawczych lub vanów. Producent postarał się również o regulację kąta nachylenia szczotek pionowych w zakresie 10°, co pozwala dotrzeć maszynie do trudno dostępnych partii pojazdu i lepiej dopasować się do jego kształtu. O myjniach portalowych panuje obiegowa opinia, że nie myją samochodów zbyt dokładnie. Ehrle zadbało jednak, by w przypadku swoich produktów opinia ta nie znalazła żadnego odzwierciedlenia.

Ostatnim wreszcie modelem myjni bramowej, który może się przyczynić do rozwoju naszej myjni bezdotykowej jest EHRPORT 25. Ten najbardziej zaawansowany system zawiera aż dwa portale myjąco-suszące. Takie rozwiązanie istotnie skraca czas pojedynczego cyklu pracy myjni, jest więc ona wyjątkowo wydajna. Do tego producent przewidział dwa tryby pracy, z czego jeden na czas wyjątkowego obłożenia myjni. Ułatwił również montaż zestawu poprzez redukcję do minimum ilości kabli, przewodów i przyłączy, wyposażył też myjnię EHRPORT 25 w bogaty zestaw programów myjących i dodatkowo – możliwość zaprogramowania własnych.